W okolicy Karpacz

Atrakcje turystyczne Karpacza i jego okolic

     Jeżeli szukamy pięknego miejsca na wypoczynek w górach, warto wybrać się do Karpacza. Karpacz jest niewielkim miastem w Karkonoszach, u stóp Śnieżki. Wielbicieli uroków polskich gór zachwycą masywy Sudetów Zachodnich oraz doliny rzeki Łomnicy. Bez względu na porę roku miasteczko jest oblegane przez turystów. Jednak nie ma się czemu dziwić, gdyż bardzo bogata baza noclegowa- od tanich kwater prywatnych, aż po kilkugwiazdkowe hotele, zaspokaja potrzeby wszystkich turystów. Duża liczba punktów gastronomicznych również jest plusem.

      Latem turyści mogą wybrać się na piesze wycieczki po licznych szlakach. Obowiązkowym punktem takich wycieczek jest oczywiście wejście na Śnieżkę mierzącą 1602 m.n.p.m. . Jednak oprócz Śnieżki jest jeszcze wiele innych przepięknych miejsc, np.: Krucze Skały, czyli grupa skał z jasnego granitognejsu, wspaniały teren do uprawiania wspinaczki skałkowej, czy zapora na Łomnicy z małym jeziorkiem i malowniczą kaskadą, czyli Wodospadem Łomnicy. Na osoby nielubiące lub niemogące wędrować po górach, w Karpaczu czeka wiele innych miejsc wartych zobaczenia. Do najważniejszych z nich należą: Świątynia Wang, czyli drewniany kościół zbudowany w Norwegii w początkowej fazie jej chrystianizacji i przeniesiony do Karpacza w 1842 roku; Muzeum Sportu i Turystyki, Miejskie Muzeum Zabawek, Karczma Sądowa z XVII w.,  a także Western City. Na turystów mających ochotę na wycieczkę poza Karpacz czekają atrakcje takie jak: Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz Sztolnie w Kowarach, ruiny Zamku Chojnik w Sobieszowie, a także Huta Szkła Kryształowego 'Julia' w Piechowicach, która działa już od ponad 140 lat (na jej terenie uruchomiono także Mini Hutę, w której dzieci od lat 4 mogą uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach, gdzie mogą pobawić się w hutników i poznać tajemnice obróbki szkła kryształowego.

Zimą Karpacz przyciąga przede wszystkim amatorów śnieżnego szaleństwa: narciarzy i snowboardzistów, którzy szusują po okolicznych stokach. Jednak zawsze jest w nim mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Warto go odwiedzić.
agroturystyka w bieszczadach

szklarska poręba

apartamenty w Szklarskiej Porębie

góry noclegi

atrakcje w kudowie zdrój